14 lutego 2017 roku

14 lutego na korytarzu szkolnym stanęła tablica upamiętniająca 75-lecie Armii Krajowej. Nasza szkoła dołączyła do akcji społecznych przygotowanych przez kombatantów AK i harcerzy: „Światełko dla żołnierzy AK” oraz „Walentynki z Ojczyzną”. Uczniowie z klasy 6C jako reprezentanci młodego pokolenia patriotów zapalili z tej okazji symboliczny znicz pod pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego w Olsztynie oraz przy Dębie Pamięci, posadzonym na terenie naszej szkoły dla uhonorowania podp. Władysława Orzeszko.

W ten sposób 14 luty wzmocnił w nas zarówno postawy patriotyczne, jak i koleżeńskie oraz przypomniał o różnych obliczach miłości: do Ojczyzny i do bliskich.

Więcej informacji o obchodach tego wydarzenia w Polsce można przeczytać na stronach:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1019371,obchody-75-lecia-ak-swiatelko-dla-zolnierzy-ak-i-walentynki-z-ojczyzna.html

 http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1727091,Obchody-75lecia-AK-Swiatelko-dla-zolnierzy-AK-i-Walentynki-z-Ojczyzna

ZDJĘCIA