KOLĘDOWANIE
MAŁYCH I DUŻYCH
MIESZKAŃCÓW ZATORZA

18.12.2016 r. na Zatorzu w Olsztynie, w SP nr 13, odbyło się ważne wydarzenie integrujące mieszkańców - "Kolędowanie Małych i Dużych Mieszkańców Zatorza". Realizowali je dorośli mieszkańcy z pomocą młodych wolontariuszy z naszej szkoły.

Zgodnie z zamierzeniami zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy :

- warsztaty plastyczne ( uczestnicy wykonali lampiony , ozdoby na choinkę i kartki świąteczne), - warsztaty kulinarne (ozdabianie przygotowanych wcześniej pierników),

- malowanie twarzy dla dzieci (wykorzystanie elementów świątecznych),

- kącik muzyczny (instrumentalne i wokalne wykonanie kolęd),

- cafe sąsiedzka (organizacja poczęstunku, ciepłych napojów),

- wspólne ubranie choinki przy szkole i przejście ulicami Zatorza do Rady Osiedla, gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia.

Naszą uroczystość uświetnił swoją obecnością wiceprezydent Olsztyna pan Jarosław Słoma, który uczestniczył w otwarciu altany znajdującej się przy szkole.

Organizacja wydarzenia sprawiła nam mnóstwo radości i satysfakcji, była dla nas wielkim przeżyciem, ale także doświadczeniem. Nabyliśmy nowe umiejętności w organizacji imprezy dla licznego grona mieszkańców, np. przy promocji tego wydarzenia (roznoszenie plakatów). Wiemy teraz, że wiele pracy należy włożyć w rozsądne zaplanowanie przebiegu imprezy oraz przygotowanie materiałów potrzebnych do jej przeprowadzenia. Jesteśmy wdzięczni rodzicom uczniów naszej szkoły, którzy w różny sposób włączyli się w przygotowania do tej imprezy. Najwięcej trudności sprawiło nam przeprowadzenie warsztatów plastycznych oraz kulinarnych. Cieszyły się one bowiem olbrzymim zainteresowaniem dzieci. Bez pomocy dorosłych - pań, które nas wspierały, nie poradzilibyśmy sobie. Dzięki ich i naszej obecności każdy uczestnik mógł wykonać wymarzoną ozdobę choinkową bądź kartkę świąteczną oraz udekorować pierniki według własnego pomysłu.

Wszyscy odczuli wspaniałą atmosferę, jaka towarzyszyła spotkaniu. Jesteśmy dumni, jako współorganizatorzy, z realizacji tego wydarzenia, które jednoczyło mieszkańców naszego osiedla.

Grupa Inicjatywna "Pani Maria i Spółka"