OGÓLNOPOLSKI PROGRAM
EDUKACJI ŻEGLARSKIEJ

5 grudnia naszą szkołę odwiedził żeglarz - pan Rafał Szukiel, który poprowadził w świetlicy zajęcia z uczniami klas drugich, w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej.

Gość przybliżył słuchaczom historię żeglarstwa, podstawowe pojęcia związane z tematem oraz wspomniał o tym, jak wyglądają obecne sporty wodne. Nie zabrakło również pokazu prawidłowego zakładania kamizelki asekuracyjnej oraz krótkiego konkursu, sprawdzającego wiadomości uczniów. Drugoklasiści mieli także okazję do przypomnienia zasad bezpieczeństwa związanych z zabawami na lodzie i podczas uprawiania sportów zimowych.

Spotkanie z żeglarzem przybliżyło zgromadzonym uczniom  tematykę żeglarstwa i prawdopodobnie zachęciło nie jedną osobę do bliższego zainteresowania się tą dyscypliną sportową.