Young Astronomers

Od lutego 2013 roku uczniowie klasy 1c  realizowali swój  pierwszy projekt eTwinning, który nosił nazwę "Young Astronomers". Współpracowaliśmy ze szkołami z Francji i Grecji. Wspólnie poznawaliśmy Układ Słoneczny, słynnych astronomów, rysowaliśmy kosmos na kartce papieru i używając programu Paint w komputerze, kolorowaliśmy mandale związane z tematyką projektu. Uczyliśmy się po angielsku śpiewać kołysankę o gwiazdce, poznawaliśmy nowe słowa polskie i angielskie. Graliśmy w kosmiczne gry na komputerach i tablicy interaktywnej, tworzyliśmy swoje awatary, czytaliśmy książki o kosmosie. Oglądaliśmy projekcję w planetarium, a nawet mieliśmy lekcję o Koperniku w olsztyńskim zamku. Poznaliśmy dzieci z innych krajów w Europie, oglądaliśmy na zajęciach materiały zamieszczane przez ich nauczycielki.

Nasze wysiłki zostały docenione! 16 października 2013r. Narodowe Biuro eTwinning przyznało naszemu projektowi Krajową Odznakę Jakości. To piąty tak wysoko oceniony projekt w naszym województwie w kategorii szkół podstawowych. Cieszy fakt, że jest to na dodatek trzeci projekt zrealizowany w tym roku właśnie w naszej szkole!

   

Aktywności w projekcie