Gazetka "Spod Ławki"

Numery gazetki (1 do 11)

Numery gazetki (od 12)

Kliknij, żeby zobaczyć numery gazetki

        W roku 2007 ukazał się pierwszy numer gazetki "Nowinki". Gazeta powstała jako dodatkowy sposób na rozwijanie umiejętności pisania w klasie III. Gazeta pisana i ilustrowana była ręcznie. Zawierała wiele praktycznych pomysłów do samodzielnego wykonania przez dzieci. W pracę gazety zaangażowała się również babcia jednej z uczennic, przygotowującpropozycje zajęć plastyczno - technicznych. 

Gazetka "Nowinki" szybko zdobyła zainteresowanie uczniów klas I - III. Po pewnym czasie wyłonił się stały zespół redakcyjny, dla którego praca w gazecie była sposobem na rozwijanie zainteresowań dziennikarskich. W roku 2008 Gazetka "Nowinki" zajęła I miejsce w V Konkursie Gazetek Szkolnych. 

Jako kontynuacja pracy Gazety "Nowinki" w 2009 roku powstała Gazeta "Spod ławki" - Gazeta Nauczania Zintegrowanego SP 13 w Olsztynie. Redakcja zrzesza uczniów klas II, III i IV. Aktualnie zespół redakcyjny liczy 35 uczniów i 4 opiekunów. 

Praca przy redagowaniu gazety rozwija zainteresowania dziennikarskie, literackie i plastyczne. Na jej łamach wszyscy uczniowie mogą zamieszczać swoje prace. Co miesiąc gazeta trafia do szerokiej rzeszy czytelników. Dzięki niej dzieci i rodzice poznają aktualne wydarzenia z życia szkoły. Gazeta "Spod ławki" aktywnie włącza się do różnych akcji i zbiórek np.: "Pomóż zwierzakom przetrwać zimę",  "Zbieramy surowce wtórne", świąteczna akcja " Podziel się z innymi". 

W roku 2010 gazeta "Spod ławki" zajęła I miejsce w VII Konkursie Gazetek Szkolnych pod patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty

 

nagr2.jpg (28349 bytes)