back1.gif (1161 bytes)powrót

What's on in Bullerbyn

label   Krajowa Odznaka Jakości

Prace nad tym projektem zaplanowano na trzy miesiące. Motywem jest książka Astrid Lindgren pt. Dzieci z Bullerbyn, a celem głównym opracowanie i porównanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszych krajach.

Partnerami uczniów naszej szkoły są dzieci ze szkoły w szwedzkiej miejscowości Bollnas. Nieprzypadkowo wybraliśmy szkołę ze Szwecji. Autorką książki Dzieci z Bullerbyn była Astrid Lindgren, a akcja książki rozgrywa się w Szwecji.

W pierwszym etapie pracy zapoznaliśmy przyjaciół z naszą szkołą i miastem. Przygotowaliśmy prezentacje PowerPoint oraz nagraliśmy krótkie filmy. Od uczniów ze szkoły Nyhamre  otrzymaliśmy podobne materiały. Wysłaliśmy też do siebie pocztą kartki świąteczne i życzenia napisane w języku polskim, angielskim i szwedzkim.

Kolejne etapy pracy nad projektem to przedstawienie pogody w naszych krajach w miesiącach zimowych, opis postaci występujących w książce, porównanie tradycji świątecznych w Szwecji i Polsce, malowanie farbami zabawnych i ciekawych wydarzeń, opowiadanie o zabawach i obowiązkach dzieci w Bullerbyn w różnych porach roku, porównanie ich ze współczesnymi zabawami, porównanie warunków szkolnych dzieci w książce, w Szwecji i Polsce.

Będziemy czytać w naszych ojczystych językach fragmenty lektury dotyczące opieki nad zwierzętami. Na zajęciach języka angielskiego powtórzymy słownictwo związane z Christmas, winter clothes, seasons of the year, family members, weather.

Podczas realizacji projektu każde dziecko tworzy swoją własną książkę pt. What’s on in Bullerbyn.

fotogaleria

z1